Kolorowy dach solarny od SunRoof
Kolorowy dach solarny zamiast ciemnoniebieskich paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu – to propozycja SunRoof na ekologiczną i piękną architekturę. Polsko – szwedzki startup pokazuje, że można mieć dach produkujący energię ze słońca w unikatowym designie bez kompromisów na nieatrakcyjne instalacje solarne.
Typowa fotowoltaika ma najczęściej kolor ciemnoniebieski lub czarny. Nie zawsze wpisuje się w wizję architekta i niejednego inwestora postawiła przed trudnym wyborem pomiędzy tym, co praktyczne i opłacalne a estetyczne. Tak było dotychczas. Jednak SunRoof stworzył dach solarny 2w1, który zaskakuje wizualnie i wyróżnia się kolorystyką. Nie trzeba już najpierw budować tradycyjnego dachu, aby później przykrywać go panelami PV. To dach wytwarza „zielony” prąd potrzebny w domu. Jak powinna wyglądać nowoczesna ekologia w efektownym wydaniu widać m.in. na ostatniej realizacji SunRoof w Wielkopolsce.
SunRoof w wersji kolorystycznej
Założenie inwestora było jasne – ekologiczny dom powinien stanowić wizualną całość. Płynne przejście pomiędzy czarną i ceglastą elewacją a dachem miało podkreślać harmonię miejsca i jego synergię z otoczeniem. Udało się to uzyskać z zastosowaniem technologii SunRoof, która integruje dach z ogniwami solarnymi, co jednocześnie pozwoliło na dopasowanie jego koloru do projektu architekta.
Dom oszczędny w formie zyskał ciekawy efekt wizualny, a jego mieszkańcy mogą czerpać korzyści z energii słonecznej. Prąd wytwarzany przez SunRoof wystarczy do ogrzewania budynku, zasilania urządzeń elektrycznych, korzystania z rozwiązań typu smart home i do ładowania samochodu elektrycznego.
Design in Sweden
Kolorowy dach solarny to na pewno nie jest propozycja dla każdego – zyska zainteresowanie odważnych inwestorów i bardziej kreatywnych architektów. Natomiast uniwersalna, głęboka czerń „dachówki” solarnej od SunRoof przekona wszystkich ceniących dobry wygląd i klasyczny design.
Elegancja w skandynawskim stylu i minimalizm nawiązują do szwedzkich korzeni firmy. To jednocześnie efekt wykorzystywanej technologii glass-glass, która także zapewnia wysoką wydajność dachu solarnego i jego trwałość.
Ponadto, koszt dachu SunRoof jest niższy, a czas jego budowy krótszy w porównaniu z tradycyjnym dachem z zainstalowaną fotowoltaiką. Inwestycja zwraca się w ciągu 3-10 lat.
Sunroof to moim zdaniem „produkt” przełomowy jak na polski rynek. Bardzo dobrze strategicznie i biznesowo ograny, świadomy i odważny. Oby tak dalej, bo możemy mierzyć się z gigantami zachodu i wcale nie jesteśmy gorsi 🙂