Oryginalne zawory przeciwzalewowe marki Kessel
Meteorolodzy są zgodni – silne opady będą występować w Polsce coraz częściej i gwałtowniej. Podczas intensywnego deszczu, kanalizacja zbiorcza w wielu miejscach nie jest w stanie przyjąć i odprowadzić napływającej na raz dużej ilości wody. Jak ochronić dom przed zalaniem?
Przy takiej pogodzie, bardzo często dochodzi do wystąpienia tzw. cofki kanalizacyjnej. Napierająca woda zamiast spływać do kanału, cofa się i wdziera do piwnic oraz innych, niżej usytuowanych pomieszczeń. Przy braku właściwego zabezpieczenia przeciwzalewowego, musimy zmagać się z wieloma problemami i dotkliwymi kosztami związanymi ze zniszczeniem domowych sprzętów, zawilgoceniem murów, a także stresem. Czy istnieje sposób, by ustrzec się przed skutkami wystąpienia przepływu zwrotnego w naszej kanalizacji i nie dopuścić do szkód? Odpowiedź stanowią oryginalne zawory przeciwzalewowe marki KESSEL.
Zawór przeciwzalewowy z Staufix SWA (przykład zabudowy w podłodze) mat. KESSEL
Jak ochronić dom przed zalaniem?
Jeżeli poszukujemy skutecznego zabezpieczenia przeciwzalewowego do kanalizacji odprowadzającej ścieki fekalne, dobrze jest zastosować automatyczny zawór przeciwzalewowy Staufix FKA od KESSEL. Jego kompaktowa konstrukcja pozwala na montaż nawet w ograniczonej przestrzeni. Posiada urządzenie sterownicze Comfort, które w momencie wystąpienia cofki, decyduje o zamknięciu dopływu ścieków, zamykając mechanicznie klapę zwrotną.
Pełen komfort zapewnia inne, bardziej zaawansowane technicznie urządzenie od firmy KESSEL – zawór przeciwzalewowy z pompą Pumpfix F. Dzięki niemu można korzystać z wpiętych do niego przyborów sanitarnych nawet w momencie wystąpienia cofki. W takiej sytuacji, dzięki zainstalowanej pompie, urządzenie wtłacza pod ciśnieniem ścieki do kanalizacji.
Staufix SWA do ścieków bez fekaliów
Do ścieków bez fekaliów, absolutnie pewną ochronę przed przepływem zwrotnym oferuje Staufix SWA. Urządzenie posiada podwójne zabezpieczenie dzięki dwóm klapom zwrotnym. W przypadku przepływu zwrotnego jego klapa pewnie zamyka się, a druga klapa zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Ponadto system można zablokować przy pomocy dźwigni mechanizmu zamknięcia awaryjnego. Staufix SWA od KESSEL jest właściwym rozwiązaniem do pryszniców, umywalek i pralek.
Co ważne, zestawy do przezbrojenia Staufix FKA i Pumpfix F umożliwiają jego modernizację nawet po zabudowaniu.
Jeżeli chcemy zaoszczędzić miejsce wewnątrz budynku, bardzo dobrą opcją będzie studzienka przeciwzalewowa KESSEL, instalowana na zewnątrz. Zamontowany oryginalnie w kinecie czyszczak może w każdym momencie zostać przezbrojony w automatyczny lub mechaniczny zawór przeciwzalewowy, chroniący dom przed zalaniem.
Dobór urządzenia przeciwzalewowego
Wszystkie wymienione urządzenia występują w wersji do zabudowy w ziemi lub do instalacji na swobodnym przewodzie kanalizacyjnym. Miejsce montażu oraz rodzaj urządzenia przeciwzalewowego, zależy od cech budynku i odprowadzanych ścieków. Montując urządzenie wewnątrz budynku, należy dokonać wyboru pomiędzy dwoma wariantami instalacji. Zabudowa na swobodnym przewodzie kanalizacyjnym to idealne rozwiązanie podczas renowacji istniejących budynków, w których ponowne ułożenie wszystkich przewodów ściekowych wiązałoby się z dużymi nakładami czasowymi i finansowymi. W przypadku nowych budynków, warto wybrać wariant do zabudowy w podłodze, umożliwiający uzyskanie estetycznego wyglądu podłogi. Ten wybór nie ogranicza też powierzchni użytkowej podłogi.
Możliwości jest wiele, warto przemyśleć wybór już teraz, i podjąć najlepszą decyzję, aby w przyszłości nie mieć żadnych zmartwień.